Forside   Familiespejd 4-8 år   Mini 8-10 år   Junior 10-12 år   Trop 12-16 år   Bjørn fra 16 år   Rover fra 24 år   Ledere   Bestyrelse
Kalenderen - Vis tidligere arrangementer- Arbonnér
       Afdelinger  Dato Måned  Starttid  Sluttid  Pris  Sted  Hvad
         B       21.-23. Februar       Gladgården Gladgården rengøring
        T        23.-25. Februar       Vordingborg Zaxsez
        T        27. Februar 19:00 21:00     PLAM
 
         B   H   02.-03. Marts 16:00 08:00   Naulakha Forberedelse til Gilwell
        TB   HV  02.-04. Marts 18:00 14:00     Gilwell
  Info          H   03.-04. Marts 08:00 16:00   Naulakha udlånt Jon W. Jeppesen privat AFLYST
        T        07. Marts 19:00 21:00     Trops møde
            L    08. Marts 19:00 21:00   Svellehytten juniorledermøde om divisionen
         B   H   09.-11. Marts 17:00 14:00   Naulakha Han Bjørne på tur unge som gammel
        T        10. Marts 08:00       Spild-op kørsel
            LH   12. Marts 19:00 21:30   Naulakha Ledermøde
             H   14. Marts 19:00       BUS generalforsamling i Naulakha
        TB       16.-18. Marts       Fyn Apo
  Info    J     H   17.-18. Marts 09:30 12:00   Naulakha Vandre tur
         B   H   19. Marts       Naulakha Bjørnemøde
            L    19. Marts 19:00 21:00   Birkerød bibliotek MMLA-møde (ledere)
            L    22. Marts 19:00 21:00   Svellehytten juniorledermøde om divisionen
           S     22. Marts 19:30 21:30   Blackfoot i Bloustrød Inspirationsaften
        T        24.-31. Marts       Forlev Forlevspejdercenter - Påskekursus
      U    S     27. Marts 16:00       Slusetømning
      U    S     29. Marts 16:00       Slusetømning
      U    S     30. Marts 16:00       Slusetømning
      U    S     31. Marts 16:00       Slusetømning
 
            L    05. April 19:00 21:00   Svellehytten juniorledermøde om divisionen
       J         07. April 08:00       Spild-op kørsel
        T        09. April 19:00 21:00     Tropsmøde
           SL    11. April 19:00       Divisionsrådsmøde
        T        13.-15. April         Seditio
  Info          H   13.-15. April 18:00 12:00   Naulakha udlånt Karina privat
         B       14. April         Tour de Lejligehed
  Info          H   14.-15. April 07:00 12:00   Naulakha udlånt  Pukeeena privat - Aflyst
       J         14.-15. April 09:00 12:00     Juniordivi - tur for Juniorene
      UJTBRSLH D 19. April 18:00     Naulakha Sct Georgsdag
        TB    V  20.-22. April         Forårstunering
        T  S     25. April 18:30     Vassingerød genbrugsplads Flasketømning
        TB       27.-29. April         Sværdkamp
  Info          H   27.-28. April 15:00 23:59   Naulakha udlånt  Mette Bro Privat. - AFLYST
 
            L    04.-05. Maj 18:00 17:00   Externhytte Lederdøgn
        T        05. Maj 08:00       Spild-op kørsel
       J         06. Maj 08:00 16:00   Birkerød st Zoodag
           SLH   06. Maj 13:00 16:00   Naulakha Åbenthus - for nye spejdere
            LH   16. Maj 19:00 21:30   Naulakha Ledermøde
         B       18.-21. Maj         KL kursus
            L    22. Maj 19:00 21:00   Birkerød bibliotek MMLA-møde (ledere)
      UJTBRSLHV  26.-27. Maj 10:00 12:00   Naulakha andre steder Brobygnings tur for alle Grene
      U    S     26. Maj 16:00       Slusetømning
       JT     V  27. Maj 08:00 16:30   Farum st Oak City Rally - Sæbekasseløb
      U    S     27. Maj 16:00       Slusetømning
 
      U       V  01.-03. Juni         MIDI-2018 for Duemose flok og ulvene
        TB SLH   05. Juni 13:00 18:00     Bistrupsommerfest
       J    L    07. Juni 18:00       JuGrill
         B       16. Juni 08:00       Spild-op kørsel
 
  Info          H   20.-23. Juli 18:00 12:00   Naulakha udlånt Annemarie privat
        T        20.-02. Jul.-Aug. 19:00 20:00 ? Irland Trops sommerlejr.
       J         28.-04. Jul.-Aug.       Thurøbund  Juniorsommerlejr
         B       28.-08. Jul.-Aug.         (Uge 31) Bjørnesommerlejr
 
         B       04.-11. August       Forlev Forlev 50 års Jumilæum
         B S     07. August 18:00 19:30   Gladgården Parkeringshjælp
         B       11. August 08:00       Spild-op kørsel
         B S     14. August 18:00 19:30   Gladgården Parkeringshjælp
        TB       17.-19. August         Mølle Å sejlads
             H   18.-19. August       Naulakha  Theis - privat
         B S     21. August 18:00 19:30   Gladgården Parkeringshjælp
        TB       24.-26. August         Solaris
         B S     28. August 18:00 19:30   Gladgården Parkeringshjælp
      UJTBRSL V  31.-02. Aug.-Sep. 17:00 15:00   Høbjerghus Gruppetur
 
             H   07.-09. September         Theis - privat
        T        08. September 08:00       Spild-op kørsel
        TB       21.-23. September         Nathejk
              V  23.-30. September 16:00       Klankolle
      U    S     30. September 16:00       Slusetømning
 
      U    S     01. Oktober 16:00       Slusetømning
      U    S     02. Oktober 16:00       Slusetømning
        TB       05.-07. Oktober         Dille
      U    S     05. Oktober 16:00       Slusetømning
      U    S     06. Oktober 16:00       Slusetømning
      U    S     07. Oktober 16:00       Slusetømning
              V  12.-21. Oktober         Theis - PLAN
       J         13. Oktober 08:00       Spild-op kørsel
        TB       14.-20. Oktober 13:00 14:00     PLAN/PLUS kurser
        T        26.-28. Oktober         Fenrisløbet
 
         B       02.-04. November         Seniortræf
        T        10. November 08:00       Spild-op kørsel
         BRSL    16.-18. November         KRM19
 
         B S     04. December 18:00 19:30   Gladgården Parkeringshjælp
        T        08. December 08:00       Spild-op kørsel
      U    S     20. December 16:00       Slusetømning