Forside   Familiespejd 4-6 år   Mikro 6-8 år   Mini 8-10 år   Junior 10-12 år   Trop 12-16 år   Bjørn fra 16 år   Rover fra 24 år   Ledere   Bestyrelse
Kalenderen - Vis tidligere arrangementer- Arbonnér
       Afdelinger  Dato Måned  Starttid  Sluttid  Pris  Sted  Hvad
         B    V    12.-19. September       Stavnsbo Kolle - Stavnsbo er booket
             H     17.-19. September 10:00 16:00   Naulakha udlånt Frederik Rom, Privat
               F   19. September 09:30 12:00     Duemosefolk - Familiespejdmærke
      J     H     21. September 18:30 20:30   Naulakha Juniormøde - Færdighedsmærker og grej intro
            H     24.-26. September 18:00 12:00   Naulakha udlånt.  Morten Wangkilde, Privat - Aflyst
                 A 26. September 10:00 12:00     Special - Æblemøde
      J           28. September 18:00 21:00   Sted følger Juniormøde - Klatring
 
              V    01.-03. Oktober 17:00 15:00   Gribskov Dille
        T          02.-03. Oktober       Gribskov Dille
               F   03. Oktober 09:30 12:00     Duemosefolk - Familiespejdmærke
      J           05. Oktober 18:30 20:30   Maj-pladsen, Birkerød gågade Juniormøde - Fotoløb
             H     08.-10. Oktober 17:00 16:00   Naulakha Theis - plan
                 A 10. Oktober 10:00 12:00     Special - Spejder classic: Den gode patrulje
      J           12. Oktober 18:00 20:45   Birkerød st Juniormøde - S-togstur
              V    15.-24. Oktober       Colleruphus Theis - plan
               F   17. Oktober 09:30 12:00     Duemosefolk - SMariehøj naturlegeplads. Øverødvej 246, Holte
        TB         17.-23. Oktober 12:00 13:00     PLAN
                 A 24. Oktober 10:00 12:00     Special - Spejder classic: Den gode patrulje
      J     H     26. Oktober 18:30 20:30   Naulakha Juniormøde - Kort og kompas - Intro
               F   31. Oktober 09:30 12:00     Duemosefolk - Skovens dyr
 
      J           02. November 18:30 20:30   Bistrup Hegn, Hegnsvej, Birkerød Juniormøde - Kort og kompas - O-løb mm i skoven
              V    04.-05. November 18:00 15:00     Triler udlånt - Juniorne
       J      V    05.-07. November 18:30 11:30     Sheltertur
                 A 07. November 10:00 12:00     Special - Tema: Førstehjælp
      J     H     09. November 18:30 20:30   Naulakha Juniormøde - Kagemøde, samt afslutning på kort og kompas
               F   14. November 09:30 12:00     Duemosefolk - Skovens dyr
      J     H     16. November 18:30 20:30   Naulakha Juniormøde - Førstehjælp del 1
             H     19.-21. November 16:00 14:00   Naulakha udlånt PLAN Holmen
                 A 21. November 10:00 12:00     Special - Tema: Førstehjælp
      J     H     23. November 18:30 20:30   Naulakha Juniormøde - Førstehjælp del 2
               F   28. November 09:30 12:00     Duemosefolk - Skovens dyr
              V    30. November 17:00 21:30     Traileren udlånt - juniorstaben
      J           30. November 18:30 20:30   Dumpedalen i Rudeskov Juniormøde - Førstehjælp i praksis - AdventeSpejderløb
 
      J           07. December 18:30 20:30   Maj-pladsen, Birkerød gågade Juniormøde - Indkøb
               F   12. December 09:30 12:00     Duemosefolk - Skovens dyr og juleafslutning
      J     H     14. December 18:30 20:30   Naulakha Juniormøde - Julemøde
 
2022
               F   09. Januar 09:30 12:00     Duemosefolk - Sporfølger
               F   23. Januar 09:30 12:00     Duemosefolk - Sporfølger
 
       J      V    22.-24. April 18:30 12:00     Juniordivi
 
       J    L  F   01. Maj 08:00 17:00     MAJdag
 
            H     03.-06. Juni 18:00 15:00   Naulakha udlånt Kasper Munk, Privat
 
      UJTBRSL VF   23.-31. Juli 08:00     Hedeland, Roskilde Spejdernes Lejr 2022
2026
           S       10. Juli       Naulakha Hyttevedligehold - Hytten skal males