Forside   Familiespejd 4-8 år   Mini 8-10 år   Junior 10-12 år   Trop 12-16 år   Bjørn fra 16 år   Rover fra 24 år   Ledere   Bestyrelse
Kalenderen - Vis tidligere arrangementer- Arbonnér
       Afdelinger  Dato Måned  Starttid  Sluttid  Pris  Sted  Hvad
        B       07.-08. December         Divi julefrokost måske
         B   H   14.-15. December         Bjørnejulefrokost
        T        14. December 09:00     Genbrugspladsen Vassingrød Spildop indsamling
      UJTBRSL    24. December 15:00     Genbrugspladsen Vassingrød Slusetømning
 
2020
           SL    03. Januar 15:00 18:00     Nytårsparole
           SL    03. Januar 17:00     Naulakha Nytårsparole nyt koncept
         B       07. Januar 18:00 21:00   Naulaka Gilwell 2020 Møde 2
           L    10. Januar 16:00 19:00 0 2. Birkerøds Hytte Nytårskur for spejderledere i Rudersdal
             H   11. Januar 00:00 23:59   Naulakha  Christian - Plan
            L    13. Januar 19:00       Ledermøde
             H   17.-19. Januar       Naulakha Vinter Brunch
         B       18. Januar 08:45 23:00   Ungdomsøen DiviJazz
           SL    22. Januar 18:30     Naulakha Bestyrelsesmøde
             H   26. Januar 10:00 12:00   Naulaka Specialspejd vintermøde
 
        TB       01.-02. Februar         Alligatorløbet
        TB       01.-02. Februar       Nordjylland Wasa Wasa
      UJTBRSLH D 20. Februar 18:00 20:00     Grupperådsmøde
 
         B       06.-08. Marts       Nordjylland  The wild
        TB       20.-22. Marts         Apokalypseløbet
        TB       20.-22. Marts       Fyn Apokalypseløbet
        T        27.-29. Marts         Seditio
 
        T        04.-11. April       Forlev Spejdercenter Forlev Påskekursus
              V  16.-17. April 18:00 18:00     Trailer - JD
       J      V  17.-19. April 18:30 11:00     Juniordivi
        T        24.-26. April     200   Invictusløbet
        T        24.-26. April         Forårstunering
            H   24.-25. April 15:00 23:59   Naulakha udlånt Signe Hindsberger-Einar/Miko privat
 
      UJTBRSL  D 03. Maj 08:00 16:00     Majdag
         B       07.-10. Maj         Sværdkamp
            H   07.-08. Maj 19:30 23:59   Naulakha udlånt AFLYST Cæcilie Kjærulff-Schmidt/Oskar privat
        T        15.-17. Maj 18:30 14:00 250 TBA Gilwell 2020
         B    V  20.-22. Maj         Ud I Det LySSeGrønne
 
        T   L    05. Juni 10:00 12:00   Præstenshave ved Bistrup Kirke klargør det sidse før Bistrup Sommerfest
      UJTBRSL VD 05. Juni 12:00 17:00   Præstenshave ved Bistrup Kirke Bistrup Sommerfest
        TBRSL V  05. Juni 17:00 22:00   Bistrup Kirke ned pakning af Bistrup Sommerfest
 
      UJTBRSL V  24.-02. Jul.-Aug.         Gruppesommerlejr
 
         B       02.-09. August       TBA Klansommerlejr
            H   08.-09. August 18:00 12:00   Naulakha udlånt  Frederikke Jakobsen- privat.
 
        TB       18.-20. September       Sjælland og øer Nathejk
         B       20.-27. September 16:00 16:00   Stavnsbo Klan-kolle
 
        TB       05.-06. Oktober     500 Gribskov Dilleløbet
        T        11.-17. Oktober         Plan-kursus
        T        26.-27. Oktober         Fenrisløbet
 
2021
         B   HV  26.-02. Sep.-Okt.       Stavnsbo Kolle - Stavnsbo er booket
 
       J      V  23.-25. November 18:30       Juniordivi