Forside   Familiespejd 4-6 år   Mikro 6-8 år   Mini 8-10 år   Junior 10-12 år   Trop 12-16 år   Bjørn fra 16 år   Rover fra 24 år   Ledere   Bestyrelse
Kalenderen - Vis kommende arrangementer- Arbonnér
       Afdelinger  Dato Måned  Starttid  Sluttid  Pris  Sted  Hvad
               F   26. Juni 09:30 12:00     Duemoseflok - Legedag
             V    18.-19. Juni 20:00 18:00     Trailer udlånt
             H   A 18.-19. Juni 12:00 11:00   Naulakha grund Sommerlejr Specialspejd
           SLH     17. Juni 17:00     Naulakha Grillfest for aktive i gruppen
            L      15. Juni 12:00       Aktivitetstilmeldingen åbner SL22
      U       VFK  11. Juni 09:00   50/100 kr Høbjerghus FAMIDI
            L      10.-12. Juni 18:00 16:00     TKI - Klatrekursus - Weekend 3 og eksamen
              V    06. Juni 08:00 18:00   Trailer  
                 A 05. Juni 10:00 12:00     Specialspejd møde - et andet sted end Naulakha
            H     03.-06. Juni 18:00 15:00   Naulakha udlånt Kasper Munk, Privat
 
           SL      30. Maj 19:00 21:00 0 Naulaka Ledermøde Maj
               F   29. Maj 09:30 12:00     Duemosefolk - Kreamøde
       JTB    V    29. Maj 08:00 16:00   Farum st og Egemosen OAK CITY RALLY
             V    27.-28. Maj 10:00 18:00     Trailer udlånt
         B    V    26.-27. Maj 08:00 01:00   Dyrehavsbakken UIDLG
             V    22. Maj 12:46 18:30     Trailer udlånt
                 A 22. Maj 10:00 12:00     Specialspejd møde
            H     21.-22. Maj 12:00 12:00   Naulakha udlånt Holmen, familiespejd
              V    20.-22. Maj 15:00 20:00   Hedeland Arbejdsweekend (Lars) - Aflyst
           S       18. Maj 18:30     Naulakha Bestyrelsesmøde
               F   15. Maj 09:30 12:00     Duemosefolk - Haletudse mærket
              V    09.-10. Maj 17:13 18:30     Rasmus junior trailer
                 A 08. Maj 10:00 12:00     Specialspejd møde
              V    06.-08. Maj 17:00 17:00     Rune - Privat
            H     06.-08. Maj 16:00 14:00   Naulakha udlaant.  Plan Planum v/Elisabeth Barfod Damgaard
               F   01. Maj 09:30 12:00   Furesøbad Duemosefolk - Start på haletudse mærket -Vi fanger dyr der lever i vandet
       J    L  F   01. Maj 08:00 17:00     MAJdag - Aflyst
 
             H     29.-01. Apr.-Maj 09:00 16:00     Frederik Privat
                 A 24. April 10:00 12:00     Specialspejd møde
       J      V    22.-24. April 18:30 12:00   1b.dk/jds Juniordivi
            LH     22.-24. April 18:00 16:00   Naulakha TKI - Klatrekursus - Weekend 2
               F   17. April 09:30 12:00     Duemosefolk - Fra jord til bord
                 A 10. April 10:00 12:00     Specialspejd møde
         B         06. April 18:00 22:00   Hytterne Storklanmøde
               F   03. April 09:30 12:00     Duemosefolk - Fra jord til bord
 
             H  K  28. Marts 20:00     Naulakha Mikroledermøde
                 A 27. Marts 10:00 12:00     Specialspejd møde
      U      H     25.-27. Marts 18:00 14:00   Naulakha Mini-tur
           S       23. Marts 18:30     Naulakha Bestyrelsesmøde
           SL      21. Marts 19:00 21:00 0 Naulaka Ledermøde Marts
               F   20. Marts 09:30 12:00     Duemosefolk - Fra jord til bord
                 A 13. Marts 10:00 12:00     Specialspejd møde
             H     11.-13. Marts 16:00 15:00   Naulakha Theis - plan
             H F   06. Marts 09:30 12:00     Duemosefolk - Førstehjælp
             H     04.-05. Marts 15:00 20:00   Naulakha DL døgn, divisionen
 
            H     27. Februar 08:00 18:00   Bålhytte udlånt med adgang til toiletter Grunden, toiletter og multihytten er udlånt
      UJTBRSLH FKA 24. Februar 18:00     Naulakha Grupperåd (generalforsamling)
               F   20. Februar 09:30 12:00     Duemosefolk - Møde
            LH     12.-13. Februar 12:00 14:00   Naulakha Lederdoegn
           SLH     11. Februar 07:00 13:00   Naulakha Stroemafbrydelse - Planlagt
            L      04.-06. Februar 18:00 16:00   Ballerupspejderne TKI - Klatrekursus - Weekend 1
 
                 A 30. Januar 09:00 12:00   Naulakha Midtvintermøde i hytten og området
              V    29.-30. Januar 12:00 20:00     Theis - privat
               F   23. Januar 09:30 12:00     Duemosefolk - Sporfølger
          SL      17. Januar 19:00 21:00 0 Naulaka Ledermøde Januar
               F   09. Januar 09:30 12:00     Duemosefolk - Sporfølger
             H     07.-09. Januar 17:00 15:00   Naulakha Netværksmøde SL2022 (Lars)
           SL      07. Januar 17:00     2. Birkerød Nytårskur v Gildet
 
2021
              V    30.-02. Dec.-Jan. 2021-2022 12:00 16:00     Frederik.
              V    18.-19. December 12:00 18:00     juletræssalg
      J     H     14. December 18:30 20:30   Naulakha Juniormøde - Julemøde
           SL      13. December 19:00 21:00 0 Naulaka Ledermøde December
               F   12. December 09:30 12:00     Duemosefolk - Skovens dyr og juleafslutning
         B   H     11.-12. December 13:00 13:00   Naulakha Bjørnejulefrokost
              V    11.-12. December 12:00 18:00     juletræssalg
      J           07. December 18:30 20:30   Maj-pladsen, Birkerød gågade Juniormøde - Indkøb
              V    02.-05. December 18:00 18:00     juletræssalg
 
      J           30. November 18:30 20:30   Dumpedalen i Rudeskov Juniormøde - Førstehjælp i praksis - AdventeSpejderløb
              V    30. November 17:00 21:30     Traileren udlånt - juniorstaben
               F   28. November 09:30 12:00     Duemosefolk - Skovens dyr
            H     27.-28. November 09:00 15:00   Naulakha og shelter udlånt.  Farum vikinger/ulve juletur
      J     H     23. November 18:30 20:30   Naulakha Juniormøde - Førstehjælp del 2
            L      21. November 10:00 16:00   Ballerup Spejdergruppe, Pæremosevej 37C, 2750 Ballerup TKI - Klatrekursus - intro
                 A 21. November 10:00 12:00     Special - Tema: Førstehjælp
             H     19.-21. November 16:00 14:00   Naulakha udlånt PLAN Holmen
      J     H     16. November 18:30 20:30   Naulakha Juniormøde - Førstehjælp del 1
         B   H     15. November 18:30 21:00   Naulakha Bjørnemøde
               F   14. November 09:30 12:00     Duemosefolk - Skovens dyr
      J     H     09. November 18:30 20:30   Naulakha Juniormøde - Kagemøde, samt afslutning på kort og kompas
             V    07. November 15:11 18:00     Trailer udlånt
                 A 07. November 10:00 12:00     Special - Tema: Førstehjælp
      U      H     06.-07. November 08:00 14:00 50 Naulakha Udlånt Vintervandring
       J      V    05.-07. November 18:30 11:30     Sheltertur
            H     05.-06. November 17:00 15:00   Naulakha udlånt.  Skjoldmøerne, juniortur
              V    04.-05. November 18:00 15:00     Triler udlånt - Juniorne
              V    03. November 07:26       Jens privat
      J           02. November 18:30 20:30   Bistrup Hegn, Hegnsvej, Birkerød Juniormøde - Kort og kompas - O-løb mm i skoven
 
              V    31. Oktober         Theis - privat
               F   31. Oktober 09:30 12:00     Duemosefolk - Skovens dyr
             H     30.-31. Oktober 16:00 10:00   Naulakha SL2022 møde (Lars)
      J     H     26. Oktober 18:30 20:30   Naulakha Juniormøde - Kort og kompas - Intro
             V    25. Oktober 16:59 21:00     Trailer lånt
                 A 24. Oktober 10:00 12:00     Special - Spejder classic: Den gode patrulje
        TB         17.-23. Oktober 12:00 13:00     PLAN
               F   17. Oktober 09:30 12:00     Duemosefolk - SMariehøj naturlegeplads. Øverødvej 246, Holte
              V    15.-24. Oktober       Colleruphus Theis - plan
           SL      14. Oktober 19:00 21:00 0 Naulaka Ledermøde Oktober
      J           12. Oktober 18:00 20:45   Birkerød st Juniormøde - S-togstur
             V    10. Oktober 10:31 13:30     Trailer udlånt
                 A 10. Oktober 10:00 12:00     Special - Spejder classic: Den gode patrulje
             H     08.-10. Oktober 17:00 16:00   Naulakha Theis - plan
              V    08. Oktober 15:00 23:00     Theis - privat
              V    06. Oktober 16:00 22:00     Theis - privat
      J           05. Oktober 18:30 20:30   Maj-pladsen, Birkerød gågade Juniormøde - Fotoløb
               F   03. Oktober 09:30 12:00     Duemosefolk - Familiespejdmærke
        T          02.-03. Oktober       Gribskov Dille
 
              V    30.-03. Sep.-Okt. 17:00 15:00   Gribskov Dille
      J           28. September 18:00 21:00   Sted følger Juniormøde - Klatring
                 A 26. September 10:00 12:00     Special - Æblemøde
              V    25. September 12:43 15:00     Jens privat
            H     24.-26. September 18:00 12:00   Naulakha udlånt.  Morten Wangkilde, Privat - Aflyst
      J     H     21. September 18:30 20:30   Naulakha Juniormøde - Færdighedsmærker og grej intro
              V    20. September 18:05 23:59     Jens privat
               F   19. September 09:30 12:00     Duemosefolk - Familiespejdmærke
             H     17.-19. September 10:00 16:00   Naulakha udlånt Frederik Rom, Privat
      J     H     14. September 18:30 20:30   Naulakha Juniormøde - Færdighedsmærker
         B    V    12.-19. September       Stavnsbo Kolle - Stavnsbo er booket
             H     10.-12. September 16:00 14:00   Naulakha udlånt PLAN Holmen
       J     H     07. September 18:30 20:30   Naulakha Juniormøde - Introforløb
      UJTBRSL VF   03.-05. September 17:00 14:00   Colleruphus Gruppetur 2021
 
       J      V    31. August 18:00 22:00     Tømmerflåde transport
        TBR        27.-29. August 18:00 12:00     Solaris
                K  23. August 17:00 18:30   Naulakha Mikrospejd - intromøde
             H     22.-23. August 16:00 10:00   Naulakha Matias - Privat
             H     20.-22. August 17:00 15:00   Naulakha Plan Colleruphus
           SL      16. August 18:30 21:00     Bestyrelsesmøde
                K  16. August 17:00 18:30   Naulakha Mikrospejd - intromøde
             H     14.-15. August 12:00 12:00   Naulaka og Shelter og multihytte Overnatning Specialspejd telt shelter
              V    14. August 12:00 18:00     Jens privat
              V    13.-14. August 16:00 12:00     Theis - Privat
              V    10. August 13:08 20:00     Jens privat
               F   08. August 09:30 12:00     Duemosefolk - Sæsonstart, kommende mikrospejdere er velkommende frem til de bliver rykket op i sepember
                K  07.-08. August       Råbjerggrunden Mikrosommerlejr
       J     H     06.-09. August 13:08 23:00   Naulakha Juniorsommerlejr afslutning
 
       J      V    31.-07. Jul.-Aug. 10:00 12:00   Dehns hytten Strandgaardsvej 30, 4760 Vordingborg Juniorsommerlejr
        T          31.-07. Jul.-Aug.         Tropssommerlejr
      U       V    30.-03. Jul.-Aug.         Ulvesommerlejr
             V    26. Juli 13:30 15:30     Trailer udlånt
            H     23.-25. Juli 16:00 12:00   Naulakha udlånt.  Lotte Fregil, privat
         B    V    18.-24. Juli     1500 Syd Sverige (Åsnens nationalpark) Bjørne Kanosommerlejr
             H     14.-17. Juli 13:00 15:00   Naulakha Hyttevedligehold
              V    11.-14. Juli 12:00 18:00     Rune - Privat
 
               F   27. Juni 09:30 12:00     Duemosefolk - Sommerafslutning. Vi laver sansebaner og prøver dem.
             V    25.-26. Juni 17:00 17:00     Trailer lånt
                 A 20. Juni 10:00 12:00     Special - Vi sejler på tømmerflåde i Furesøen. Nærmere info om sted følger
         BRSL      18. Juni 18:00     Naulakha Grill - ledere, bestyrrelse
                K  14. Juni 20:00     Naulakha Bålhytte Infomøde / mikrospejd
               F   13. Juni 09:30 12:00     Duemosefolk - FAMIDI eller en heldagstur hvor vi bygger naturhuler og laver naturmad. Mere info følger.
             H     11.-13. Juni 18:00 14:00   Naulakha Shelter SL2022 møde i netværksgruppen (Lars)
              V    09.-10. Juni 12:00 18:00     Rune - Privat
              V    08. Juni 20:20 23:00   Birkerød  Lasse, privat
                 A 06. Juni 10:00 12:00     Special - Vi bygger en tømmerflåde
      UJ     H     05.-06. Juni         Brobygning-klatretur
              V    04.-06. Juni 18:00       Trailer til tur
 
              V    30.-01. Maj-Jun. 22:00 18:00     Theis - privat
      UJTBRSLH F   30. Maj 13:00 15:00   Hestkøb Vænge 22, C3460 Birkerød Introdag - Åbenthus for nye spejdere
           SLH     30. Maj 10:30 13:00   Naulakha opsætning af introdag
               F   30. Maj 09:30 12:00     Duemosefolk - Forberedelse til FAMIDI (Divisionsarrangement) Eller Forberede egen tur m. tema.
            LH     28.-30. Maj 20:00 10:00 0 TBD Ledertur
             V    26. Maj 15:35 18:00     Trailer lånt
             V    24. Maj 14:30 18:00     Trailer lånt
                 A 23. Maj 10:00 12:00     Special - På tur. Nærmere info om sted følger
               F   16. Maj 09:30 12:00     Duemosefolk - Krible-krabletema
             V    13.-16. Maj 12:00 15:00     Trailer lånt
         B         13.-16. Maj       Söder Sommer-söder
              V    09.-10. Maj 18:00 18:00     Theis - privat
                 A 09. Maj 10:00 12:00     Special - Sepdj basic
              V    02.-09. Maj 18:00 18:00     Rune - Privat
              F   02. Maj 09:30 12:00   Silovej 8, 2690 Karlslunde. Duemosefolk - Krible-krablemærket: Udflugt til Karlstrup Kalkgrav.
       J    L  F   02. Maj 08:00 17:00     MAJdag - Aflyst
              V    01.-02. Maj 13:00 18:00     Rune - Privat
 
             H     26. April 18:00 21:00   Naulakha, bålhytten BUS møde i bålhytten
              V    23.-25. April 17:00 17:00     Kasper - Privat
               F   18. April 09:30 12:00     Duemosefolk - Krible-krable mærke.
            H     17. April 09:00 18:00   Naulakha udlånt.  Kasper Jørgensen, mødeforberedelse
            L      12. April 19:30   0 Bålhytten Ledermøde
             H     10. April 10:00 18:00   Naulakha, bålhytten Plan Holmen møde
             V    05. April 13:00 16:00     Trailer lånt
             V    05. April 09:44 13:00     Trailer udlånt
               F   04. April 09:30 12:00     Duemosefolk - Påske: Æggejagt, påskelege, puste æg og male æg.
            H     03.-04. April 15:00 12:00   Shelter udlånt, samt toilettet Jakob Braad, privat
 
               F   21. Marts 09:30 12:00     Duemosefolk - Tema: Vi rejser ud i verden. Kina.
         B         21. Marts 08:00 22:00     Bjønevandring
            H     20.-21. Marts 07:00 17:00   Naulakha udlånt David, Apokalypseløbet
              V    19. Marts 11:00 14:00     Theis - Privat
               F   07. Marts 09:30 12:00     Duemosefolk - Mødet flyttes til at foregå ved spejderhytterne, med passende corona-hensyn
 
      UJTBRSLH F   25. Februar 20:00 21:00   ONLINE Grupperådsmødet
               F   21. Februar 09:30 12:00     Duemosefolk - Tema: Vi rejser ud i verden. Tanzania
         B         10. Februar 20:00 22:00   Online, link følger Bjørnemøde
               F   07. Februar 09:30 12:00     Duemosefolk - Tema: Vi rejser ud i verden. Indien.
            L      01. Februar 19:30 21:00 0 Online Ledermøde
 
             H     31. Januar 09:00 12:00   Naulaka og multihus Specialspejd møde
              V    30. Januar 10:00 20:00      
               F   24. Januar 09:30 12:00     Duemosefolk - Hjemmespejd Fugle
              V    22.-23. Januar 18:00 12:00     Kasper - privat
             H     22.-24. Januar 17:00 12:00   Naulakha Lars Nissen SL2022/SL2023 møde - Aflyst
           SL      21. Januar 15:00     online Forgrupperådsmøde - ledelsen
           S H     19. Januar 18:30 21:00   Naulakha Bestyrelsesmøde
              V    17. Januar 13:00 17:00     Theis - privat
         BRSL      15.-17. Januar 18:00 13:00   Gillastugan sverige Ravne Rock - tur for klanen og ledere
              V    12. Januar 15:00 19:00     Theis - privat
               F   10. Januar 09:30 12:00   Spejderhytterne Duemoseflok - Første møde i 2021
               F   10. Januar 09:30 12:00     Duemosefolk - Hjemmespejd Fugle
 
2020
              F   20. December 09:30 12:00   Spejderhytterne Duemoseflok - Julepynt af genbrugsting - Husk genbrugsting
            L      14. December 20:00 21:00 Online   Ledermøde
                K  08. December 17:00 18:30   Spejderhytterne Mikromøde - Kimslege
               F   06. December 09:30 12:00   Spejderhytterne Duemoseflok - Skattejægermærket
             V    06. December 09:23 14:00     Trailer udlånt
              V    03.-20. December 14:00 18:00     Trailer bruges til juletræer i weekenderne
 
                K  29. November 10:00 12:00   Søllerød Mikromøde - Tur til Søllerød
               F   29. November 09:30 12:00   Spejderhytterne Specialspejd - Nørd. Eksperimentarium
         B         28. November 11:00 20:00     Juleaktivitet Corona edition
              V    27. November 18:00 23:00     Theis - privat
                K  24. November 17:00 18:30   Spejderhytterne Mikromøde - Refleksløb
               F   22. November 09:30 12:00   Spejderhytterne Duemoseflok - Skattejægermærket
             V    21. November 08:43 14:30     Trailer udlånt
             H     21.-22. November 00:00 18:00 0   Friis Adam - Aflyst - Aflyst
              V    20.-22. November 17:00 17:00     Rune - Privat
                K  17. November 17:00 18:30   Spejderhytterne Mikromøde - Førstehjælp
               F   15. November 09:30 12:00   Spejderhytterne Specialspejd - Nørd. Eksperimentarium
           S       14. November 10:00 15:00   Naulakha Produktion af juletræsfødder
             H     13.-14. November 14:00 10:00   Naulakha udlånt Toke Bille, privat
         B  L      13.-15. November         KRM20 - Aflyst
               K  12.-04. November 02:15   2 2 2
      J        K  12.-05. November     3 3 3
      J        K  12.-05. November     3 3 3
                K  10. November 17:00 18:30   Spejderhytterne Mikromøde - Førstehjælp
           S H     09. November 18:30 21:00   Naulakha Bestyrelsesmøde - Aflyst
               F   08. November 09:30 12:00   Spejderhytterne Duemoseflok - Skattejægermærket og sansekendermærke
       J           07. November 09:00 22:00     JuPlat
              V    06.-08. November 11:00 19:00     Theis - privat
                K  03. November 17:00 18:30   Spejderhytterne Mikromøde - Halloween
               F   01. November 09:30 12:00   Spejderhytterne Specialspejd - Fugletema
 
            L      29. Oktober 19:30     Svellehytten juniorledermøde om juplat
         B         26. Oktober 18:00 22:00   Hytten Udenfor Bjørnemøde Udenfor
                K  25. Oktober 10:00 12:00   Landsebakken, 2840 Holte Mikromøde - Tur til Landsebakken
              F   25. Oktober 09:30 12:00   Jespervej 309, 3480 Fredensborg Duemoseflok - Eghjorten legeplads - Vi mødes på parkeringspladsen
        T          24.-25. Oktober         Fenrisløbet
       J      V    23.-25. Oktober 19:00 11:30 150 Grønholt vang shelter Far søn tur
       J      V    22.-23. Oktober 18:00 19:00     Pakke Trailer - junior
                K  20. Oktober 17:00 18:30   Spejderhytterne Mikromøde - Knivbevis
            LH     19. Oktober 18:00 21:30   Naulakha Ledermøde med spisning.
               F   18. Oktober 09:30 12:00   Spejderhytterne Specialspejd - Fugletema
            H     17. Oktober 10:00 21:00   Bålhytten udlånt Rud Tolstrup, privat
            H     11. Oktober 15:01 16:00   Naulakha udlånt Plan Drivhus
            L      11. Oktober 15:00 18:00   Bålhytten Lars Nissen bruger bålhytten
               F   11. Oktober 09:30 12:00   Spejderhytterne Duemoseflok - Kreative dyr
        T          11.-17. Oktober         Plan-kursus - Aflyst
              V    10.-12. Oktober 12:26 17:00     Kasper privat
            H     09.-18. Oktober 18:00 15:00   Naulakha udlånt Plan Holmen - Aflyst
            H     09.-11. Oktober 17:00 15:00   Naulakha udlånt.  Plan Holmén Team
            L      08. Oktober 19:30     Svellehytten juniorledermøde om juplat
                K  06. Oktober 17:00 18:30   Spejderhytterne Mikromøde - Velkommen hos mikroerne
         B         06.-07. Oktober       Hytten Bjørnemøde - Mad over bål - 17.00
               F   04. Oktober 09:30 12:00   Spejderhytterne Specialspejd - Sørøvermøde/Skattejægermøde
            H     03.-04. Oktober 08:00 15:00   Naulakha udlånt Spejdergruppen Holmen - Aflyst
        T          03.-04. Oktober     500 Gribskov Dilleløbet - Aflyst
             V    02. Oktober 17:00       Trailer, Rasmus privat
 
             H     28. September 18:00 22:00   Naulakha Theis - plan
               F   27. September 09:30 12:00   Spejderhytterne Duemoseflok - Sansekendermærket
            L      24. September 19:30     Svellehytten juniorledermøde om juplat
         B   H     23. September 19:00 21:00   Naulakha Bjørnemøde - dille forberedelse
         B         20.-27. September 16:00 16:00   Stavnsbo Klan-kolle - Aflyst
         B   H     20. September 16:00 21:00   Hytterne Bjørnemøde - madmøde
              F   20. September 09:30 12:00   For enden af Fyrrebakken i Birkerød Specialspejd - På tur
              V    18.-19. September 19:26 18:00     Friis
            H     18.-20. September 17:00 12:00   Naulakha udlånt.  Signe Hindsberger, privat - Aflyst
        TB         18.-20. September       Sjælland og øer Nathejk
             H     18.-20. September       Naulakha Theis - plan - Aflyst - Aflyst
               F   13. September 09:30 12:00   Spejderhytterne Duemoseflok - Tipi'er og indianerlege
              V    12. September 10:00 22:00     Theis - Privat
            LHV    11.-13. September 17:00 14:00   Naulakha Arbejdsweekend - Aflyst
               F   06. September 09:30 12:00   Spejderhytterne Specialspejd - Indianertema
           SL      05. September 14:00 17:00   svellehytten / Palnatoke Invitation til Hanne Ribers 50års spejderjubilærum
             H     04.-05. September 14:00 14:00   Naulakha  Lucas - plan
 
            L      31. August 19:30     2 Birkerøds hytte Mikrospejd Informationsmøde
              F   30. August 09:30 12:00   Spejderhytterne Duemoseflok - Indianer II: Tipi'er og jagt !MALING - medbring gammelt tøj
             H     28.-30. August 19:00 15:00   Naulakha Theis - Plan - Aflyst
      UJTBRSL  F   28.-30. August 18:00 12:00   Colleruphus Gruppetur 2020
              V    27.-30. August 18:00 15:00     Trailer - gruppetur
            L      27. August 18:00 20:00   Naulakha Pakke til gruppeturen
               F   23. August 09:30 12:00   Spejderhytterne Specialspejd - Indianertema
              V    21.-23. August 13:00 17:00     Materielmændene
            L      19. August 19:00 21:00   Online Ledermøde
           S H     17. August 18:30 21:00   Naulakha Bestyrelsesmøde
               F   16. August 09:30 12:00   Spejderhytterne Duemoseflok - Indianertema: Indianer I: Samlere
            H     15.-16. August     200 Mødes ved Holte st. klokken 10.00 Introgrill med Picnic, Kanotur og fest i hytten
            H     08.-09. August 18:00 12:00   Naulakha udlånt  Frederikke Jakobsen- privat. - Aflyst
             H     04. August 17:00     Naulaka og multihus Planlægning Specialspejd
         B         03.-09. August 12:00 17:30 1500 Bornholm Klansommerlejr
             V    01. August 10:00 17:00     Trailer udlånt
 
      U      H     27.-30. Juli       Naulakha  Sommerlejr ståhej
      UJTBRSL V    24.-02. Jul.-Aug.         Gruppesommerlejr - Aflyst
            H     17.-20. Juli 08:00 08:00   Naulakha udlånt.  Jens Morsø, privat - Aflyst
            L V    14.-18. Juli 08:00 23:59     Jonas Reland privat
         BR  H     09.-11. Juli 18:00 14:00   Naulakha Emanuel og David Hansen privat
              V    07. Juli 16:00 19:00     Theis - privat
 
               F   21. Juni 09:30 12:00   Spejderhytterne Duemoseflok - Sommerafslutning. Prøv en sansebane!
           SLH     19. Juni 16:45     Naulakha Leder & bestyrelses Gillaften
         B   H     17. Juni 18:00 22:00     Bjørnemøde
              V    16.-18. Juni 17:30 16:00     Theis - privat
      UJTBRSL  F   14. Juni 10:00     1. Holte eller omegn 1. Holte invitere til gruppegåtur, man kan gå 10, 20, 30, 50, 100 km. - Aflyst
      UJTBRSL VF   05. Juni 12:00 17:00   Præstenshave ved Bistrup Kirke Bistrup Sommerfest - Aflyst - Aflyst
 
         B   H     31. Maj 10:00 18:00   Naulakha Bjørnemøde - Batik
               F   24. Maj 09:30 12:00   Spejderhytterne Duemoseflok - Vi forbereder os til FAMIDI - Aflyst
      JT   LHV    24. Maj 08:00 16:30     Oak City Rally - Aflyst
              V    21. Maj 10:00 17:00     Theis - privat
         B    V    20.-22. Maj         Ud I Det LySSeGrønne - Aflyst
      UJTBRSLH     17. Maj 13:00 16:00   Naulakha Introdag - åbenhus for nye spejdere - Aflyst
           SLH     17. Maj 12:00 13:00   Naulakha opsætning af introdag - Aflyst
              V    16.-17. Maj 08:00 20:00     Theis - privat
        TB   H     15.-17. Maj 18:30 14:00 250 TBA hytten er udlånt Gilwell 2020 - Aflyst
         B         13. Maj 20:00 21:30   Online Bjørnemøde
           S H     12. Maj 18:30 21:00   Naulakha Bestyrelsesmøde
             H     12. Maj 16:00 17:30   Naulakha kommunemøde (Lars)
              V    08. Maj 12:00 18:00     Theis - privat
            H     07.-08. Maj 19:30 23:59   Naulakha udlånt  Cæcilie Kjærulff-Schmidt/Oskar privat - Aflyst
         B         07.-10. Maj         Sværdkamp - Aflyst
            LH     04. Maj 19:00 21:30   Online Ledermøde
      UJTBRSL  F   03. Maj 08:00 16:00     Majdag - Aflyst
             H     02.-03. Maj 17:00 10:00   Naulaka og shelter Specialspejd Overnatning
 
               F   26. April 09:30 12:00   P-pladsen v. Silovej, Solrød Strand Duemoseflok - Forløbsmærke Krible-krable. vi mødes v. Karlstrup Kalkgrav - Aflyst
            H     24.-25. April 15:00 23:59   Naulakha udlånt  Signe Hindsberger-Einar/Miko privat - Aflyst
        T          24.-26. April     200   Invictusløbet
        T          24.-26. April         Forårstunering - Aflyst
         B   H     19. April 10:00 18:00   Naulakha Bjørnemøde - Batik - Aflyst
      UJTBRSL  F   18.-19. April 18:00 09:00   Hjemme eller i naturen Vi sover sammen... Hver for sig
       J      V    17.-19. April 18:30 11:00     Juniordivi - Aflyst
               F   12. April 09:30 12:00   Spejderhytterne Duemoseflok - Forløbsmærke krible-krable. Vi holder også påske med æggejagt, puster og male flotte påskeæg. - Aflyst
        T          04.-11. April       Forlev Spejdercenter Forlev Påskekursus - Aflyst
 
               F   29. Marts 09:30 12:00   Spejderhytterne Duemoseflok - Forløbsmærke Krible-krable. Lav dit eget terrarier... - Aflyst - Aflyst
        T          27.-29. Marts         Seditio - Aflyst
         B         24. Marts 18:00 20:30     Gilwell Møde 5
            L      23. Marts 18:30 21:00 0 Hytten Ledermøde - Aflyst
         B         21. Marts     250   Tartelethejk I Gribskov - Aflyst
        TB         20.-22. Marts         Apokalypseløbet - Aflyst
        TB         20.-22. Marts       Fyn Apokalypseløbet - Aflyst
           S       18. Marts 18:30     Skype møde Bestyrelsesmøde
      UJTBRSLH F   15. Marts 12:00       Gruppens Fødselsdag - Aflyst
               F   15. Marts 09:30 12:00   Spejderhytterne Duemoseflok - Forløbsmærke Krible-krable. Vi tegner insekter. - Aflyst
            LH     13.-14. Marts 18:00 18:00     Aflyst - Lederdøgn - Aflyst
       J    L      12. Marts 19:30 21:00   Svellehytten Juniorledermøde - juniordivi
            H     06.-08. Marts 18:00 13:00   Naulakha udlånt.  Højt plan-planlægning, Philip Eickmeyer
         B         06.-08. Marts       Nordjylland  The wild
               F   01. Marts 09:30 12:00   Spejderhytterne Duemoseflok - Fantasitema. Vi laver genbrugskunst
 
         B         25. Februar 18:00 22:00   Hytten Gilwell Møde 4
         B   H     22.-23. Februar 18:00 14:00   Naulakha Klan arrangement - hytten booket
         B         22. Februar         Tour de Lejligehed
      UJTBRSLH F   20. Februar 18:00 20:00     Grupperådsmøde
         B         19. Februar         Bjørnemøde TBD
         B         18. Februar 18:00     Hytten  Divi klanledermøde for klanledere
               F   16. Februar 09:30 12:00   Spejderhytterne Duemoseflok - Fantasitema. Opfind dit eget fantasidyr.
            H     06.-08. Februar 18:00 13:00   Naulakha udlånt.  ?Højt plan?-planlægning, Philip Eickmeyer
         B         06. Februar       Gentofte Sportspark Bjørnemøde Skøjteløb i Gentofte Sportspark
               F   02. Februar 09:30 12:00   Kronhjorten - Skodsborg St. Duemoseflok - Vi udforsker legepladsen
        TB         01.-02. Februar         Alligatorløbet
        TB         01.-02. Februar       Nordjylland Wasa Wasa
 
         B         28. Januar     0 Hytten Gilwell møde 3
             H     26. Januar 10:00 12:00   Naulaka Specialspejd vintermøde
        B         24. Januar     0 Hytten Bjørnemøde Mad: Vikingegryde
           SL      22. Januar 18:30     Naulakha Bestyrelsesmøde
               F   19. Januar 09:30 12:00   Spejderhytterne Duemoseflok - Trolde
         B         18. Januar 08:45 23:00   Ungdomsøen DiviJazz
            LH     13. Januar 19:00     Naulakha Ledermøde
             H     11. Januar 12:00 23:59   Naulakha  Christian - Plan
            H     10.-11. Januar 16:00 12:00   Naulakha udlånt.  Oskar og patrulje
           L      10. Januar 16:00 19:00 0 2. Birkerøds Hytte Nytårskur for spejderledere i Rudersdal
         B         07. Januar 18:00 21:00   Naulaka Gilwell 2020 Møde 2
              F   05. Januar 09:30 12:00   Spejderhytterne Duemoseflok - Trolde
             H     04.-05. Januar 17:00 12:00   Naulakha udlånt.  Frederik og Viktor
           SL      03. Januar 17:00     Naulakha Nytårsparole nyt koncept - Aflyst
           SL      03. Januar 15:00 18:00     Nytårsparole - Aflyst - Aflyst
 
2019
      UJTBRSL      24. December 15:00     Genbrugspladsen Vassingrød Slusetømning
      UJ      V    21.-22. December 10:00 16:00   Vasevej Juletræssalg
             H     20.-21. December 17:00 12:00   Naulakha udlånt.  Viktor og Frederik
         B   H     14.-15. December 12:00 12:00     Bjørnejulefrokost
      UJ      V    14.-15. December 10:00 16:00   Vasevej Juletræssalg
        T          14. December 09:00     Genbrugspladsen Vassingrød Spildop indsamling
        B         07.-08. December         Divi julefrokost måske
 
             V    29.-01. Nov.-Dec. 18:00 20:00     Privat Rasmus Rahbek, lån af traileren
             H     29.-30. November 17:00 12:00   Naulakha udlånt Frederik Hvitved, overnatning
         B         26. November 18:00 21:00   Hytten Gilwell møde
      U      H     23.-24. November       Naulakha udlånt Vinter vandring
       J      V    22.-24. November 19:30 12:00 125 Jespervej shelter i fredensborg Junior Sheltertur
            H     22.-23. November 17:00 10:00   Shelter udlånt  Aske Olsson
       J      V    20.-22. November 18:30 19:30   Naulakha Pakning af trailer til sheltertur
         B   H     19. November 17:00 21:00   2. Birkerød hytte Bjørnemøde
            H     16.-17. November 16:00 13:00   Shelter udlånt AFLYST Aske Olsson
         BR L      15.-17. November 21:00 12:00   Hotel Legoland Korpsrådsmødet
           SL      12. November 18:30     Naulakha Bestyrelsesmøde
      UJTBRSL      11. November 17:00     Genbrugspladsen Vassingrød Slusetømning
      UJTBRSL      10. November 16:00     Genbrugspladsen Vassingrød Slusetømning
      UJTBRSL      09. November 16:00     Genbrugspladsen Vassingrød Slusetømning
        T          09. November 09:00     Genbrugspladsen Vassingrød Spildop indsamling
         BRSL      07. November 19:00 21:30   Rudersdal bibliotekerne Forkorpsrådsmøde
      UJTBRSL      05. November 17:00     Genbrugspladsen Vassingrød Slusetømning
      UJTBRSL      04. November 17:00     Genbrugspladsen Vassingrød Slusetømning
        B SLHV    01.-03. November 15:00 15:00   Naulakha Arbejds weekend
         B         01.-03. November       Egemose Centret Seniortræf
 
         B  L      30. Oktober 19:00 21:00   Naulakha Ledermøde - sommerlejr
         B   H     28. Oktober 19:00 21:00     Bjørnemøde
            HV    25.-27. Oktober 12:00 16:00   Naulakha udlånt Jonas, privat
       J      V    22.-24. Oktober 19:30 12:00   Jespervej shelter i fredensborg  
            H     13.-18. Oktober 15:00 15:00   Naulakha udlånt AFLYST Golfklubben v/Peter
       J           12. Oktober 09:00     Genbrugspladsen Vassingrød Spildop indsamling
              V    11.-20. Oktober         Theis - plan
             H     05.-06. Oktober 16:00 18:00   Naulakha udlånt Viktor og Frederik overnatning
        TB    V    04.-06. Oktober         Dille
         BRSL      01. Oktober 18:30     Gladgården Lynge P-vagt
 
         BRSL      24. September 18:30     Gladgården Lynge P-vagt
         B    V    22.-29. September         Klankolle
        TB         20.-22. September         Nathejk
             H     20.-22. September       Naulakha Theis - plan Colleruphus
         BRSL      17. September 18:30     Gladgården Lynge P-vagt
        T          14. September 09:00     Genbrugspladsen Vassingrød Spildop indsamling
        TB         13.-15. September         Solaris - NY DATO
         B   H     12. September       Hytterne Bjørnemøde
         BRSL      10. September 18:30     Genbrugspladsen Vassingrød P-vagt
 
      UJTBRSL V    30.-01. Aug.-Sep. 17:00 15:00   Colleruphus Gruppetur
            H     24.-25. August 15:00 13:00   Naulakha udlånt Junior hygge v/Rune
        TB         24. August         Mølleåsejladsen
              V    24. August         Martin låner trailer
           SL      22. August 18:30     Naulakha Bestyrelsesmøde
            LH     19. August 19:00 21:30   Naulakha Ledermøde - Planlægning af gruppetur
        B   H     16.-18. August 17:00 18:00   Naulakha "Intro"grill
         B         10. August 09:00     Genbrugspladsen Vassingrød Spildop indsamling
            H     04.-08. August 10:00     Naulakha udlånt Hytten er udlånt til Emil Emborg
       J           03.-10. August 13:00 10:00 800 Næsbycentret Glumsø Sommerlejr næsbycentret
              V    02.-11. August 15:00 20:00     Trailer udlånt til Spire sommerlejr (Lars Nissen)
 
            H     21.-22. Juli 16:58 12:00   Naulakha udlånt Viktor Tornbak overnatning
        B         21.-03. Jul.-Aug.       Finland Bjørnene i Finland
         B   H     20.-21. Juli 18:00 12:00   Naulakha + 2.Birkerød hytte Bjørnene pakker til Finland
        T          12.-19. Juli       Thy Tropssommerlejr i Thy og omegn
            H     06.-07. Juli 15:00 12:00   Naulakha udlånt Viktor Tornbak overnatning - Aflyst
      UJTBRSL      01. Juli 17:00     Genbrugspladsen Vassingrød Slusetømning
 
      UJTBRSL      30. Juni 16:00     Genbrugspladsen Vassingrød Slusetømning
            H     30.-05. Jun.-Jul. 15:00 15:00   Naulakha udlånt Golfklubben v/Peter
            H     28.-29. Juni 17:01 12:00   Naulakha udlånt Frederik Hvitved, overnatning
         B  L V    28.-09. Jun.-Jul.       Roskilde Festival Roskildevagt
         B  L V    24.-27. Juni       Roskilde Festival Opbygning af Roskilde Festival
               F   23. Juni 09:30 12:00   Spejderhytterne Duemoseflok - Sommerafslutning. Husk skiftetøj til vandkamp
            H     22. Juni 13:00 16:00     Bjørnemøde
            H     21.-22. Juni 18:00 12:00   Naulakha udlånt Frederik Hvitved, overnatning
              V    20.-21. Juni         Birkerød Bjørne skal bruge Traileren til at hente brænde til Sankt Hans.
           SLH     17. Juni 17:00 22:00     Grillaften for bestyrelse, ledere, hjælpere
      UJTB   H     17. Juni 14:00 17:00   Naulakha Colleruphus Planlægning
      JTBRSL      15. Juni 11:00 18:00   Birkerød st. - Rådhuspladsen Valdemarsdag (Dannebrugs 800 års fødselsdag) - optog i københavn
        T          15. Juni 09:00     Genbrugspladsen Vassingrød Spildop indsamling
      U     L VF   14.-16. Juni         MIDI - Tur for Familiespejd og Ulve i hele divisionen
             H     14.-16. Juni       Naulakha Theis - plan Colleruphus
            LH     13. Juni 20:00     Naulakha Ledermøde - hvad gør vi nu
             H     10. Juni 10:18 20:00   Naulakha udlånt Mathias Albretsen
            H     09.-10. Juni 08:00 15:00   Naulakha udlånt Emil/ patruljetur
        T          07.-10. Juni         Bispestaven
      UJTBRSL V    05. Juni 12:00 17:00   Bistrup kirke Sommerfest i præstens have
        B   H     04. Juni     0 Hytten Division klanlederteams grill
         BRSL      03. Juni 17:00     Genbrugspladsen Vassingrød Flasketømning
 
         B    V    31.-02. Maj-Jun. 16:58 20:00     Pant kørsel
        T    H     31. Maj 12:05 22:00   Naulaka Kærrebyg v. Emanuel og Jeppe
         B   H     29.-31. Maj 19:00 12:00     Ud I Det LySSeGrønne - overnatning i Naulakha
         BRS       28. Maj 16:00     Bistrup kirke Hejse boder ned og samle dem
       JTB    V    26. Maj 10:00 16:00   Farum Oak City Rally
               F   26. Maj 09:30 12:00   Spejderhytterne Duemoseflok - Forberedelse til MIDI-2019
               F   26. Maj 09:30 12:00   Multihytten Kommunens projekt NATURligvis besøger familiespejderne
              V    25.-02. Maj-Jun. 15:00 18:00     Trailer udlånt til Spirelejr (Lars Nissen) - Aflyst
             H     24.-26. Maj       Naulakha  Jonas plan weekend
            LH     22. Maj 18:00 21:30   Naulakha Ledermøde - med spisning
             H     21. Maj 18:30 21:30   Multihytten / Naulakha GL-møde (Ravnsholt division)
            H     16.-18. Maj 09:00 14:00   Naulakha og shelter udlånt Kim Roland Privat.
         B    V    16.-19. Maj         Sværdkamp
           SL      14. Maj 18:30     Naulakha Bestyrelsesmøde
            H     13. Maj 18:00 22:30   Naulakha udlåntt Poul-Henrik / Sct Georg gildet
           SLH     12. Maj 13:00 16:00   Naulakha Introdag - for alle der har lyst til at prøve at være spejdere
        T          11. Maj 09:00     Genbrugspladsen Vassingrød Spildop indsamling
               F   11.-12. Maj         Duemoseflok - Overnatningstur for hele familien
      UJTBRSL      05. Maj 16:00     Genbrugspladsen Vassingrød Slusetømning
      UJTBRSL      04. Maj 16:00     Genbrugspladsen Vassingrød Slusetømning
            H     04.-05. Maj 11:00 12:00   Naulakha og shelter udllånt  2.birkerød minitur v/Sasha
            H     04.-05. Maj 07:00 16:00   Service udlånt Magnus, privat
      UJTBRSL      03. Maj 17:00     Genbrugspladsen Vassingrød Slusetømning
 
               F   28. April 09:30 12:00   Ved Søspejdernes hytte, Vedbæk Strandvej 356A, Vedbæk. Duemoseflok - Vi går på opdagelse i lokalområdet
       J    L      27.-28. April 09:00 11:00     Juniordivi
            L V    26.-28. April 17:30 13:00     Lederne på juniordivi
            L V    25. April 18:30 21:00   Naulakha Pakke til juniordivi
      UJTBRSL      25. April 18:00 19:30   Naulakha Sankt Georgsdag
           SL      25. April 16:00 18:00   Multihytten / Naulakha Indvielse af Multihytten med gæster
           SL      24. April 19:00 21:00     Divisionsrådsmøde
         B   H     20.-21. April 11:00 17:00   Naulakha Bjørnene bygger anlæg
              V    19. April 11:00 15:00     Rahbek lån af trailer
               F   14. April 09:30 12:00   Majpladsen, Birkerød Bymidte Duemoseflok - Vi går på opdagelse i lokalområdet
         B         13. April 09:00     Genbrugspladsen Vassingrød Spildop indsamling
        T          13.-20. April       Forlev Forlev påskekursus
            L      11. April 19:00 21:00   Svellehytten Planlægning af Juniordivi
         B   H     10. April 17:30 22:00   Naulakha Bjørnemøde
         B  LH     09. April 19:30     Naulakha Klaretårnsinspirationsmøde
              V    08. April 16:35 20:00     Theis - Bjørneanlæg
              V    07. April 16:14 19:00     Theis - privat
             H     07. April 13:00 23:59   Naulakha udlånt Peter Rahbek , privat
            H     06.-07. April 10:00 14:00   Naulakha og shelter udlånt  Lotte Fregil - Sundby Mikroer
        T          05.-07. April         Invictusløbet
 
               F   31. Marts 09:30 12:00   Naturlegepladsen ved Mariehøjcentret, Øverødvej 246A, Holte Duemoseflok - Vi går på opdagelse i lokalområdet
             H     30. Marts 10:00 15:00 Indvendig hovedrengøring Naulakha Det store rum, køkken, brygger og toiletter skal gøres grundigt rent
        T          29.-31. Marts         Forårsturnerring
            L      28. Marts 19:00 21:00   Svellehytten Planlægning af Juniordivi
         B         26. Marts 19:00 21:00   2.Birkerøds hytte Bjørnemøde
             H     25. Marts 19:00     Naulakha BUS generalforsamling - Lars/Anders
              V    25. Marts 07:00 19:00     Theis - privat
        T          24.-29. Marts 19:00 18:00 300 Naulaka Trops Kolle
            LHV    23.-24. Marts 10:00 17:00   Naulakha Arbejdsweekend
         B         23. Marts         Sankt Hans
      U            22.-24. Marts 18:00 14:00   viggatorp 6,3660 stenløse "Vikingerne Kommer" - Tur for ulvene
        T          22.-24. Marts         Seditio
         B SL      20. Marts 19:00 21:00   Sandholmgårdsvej 29, 3450 Allerød Fælles ledermøde om korpsets kommende udviklingsplan
         B         17. Marts 11:00 17:00   Naulaka  Klargøring til Roskildeanlæg
               F   17. Marts 09:30 12:00   Vaserne, v. Granbakken Duemoseflok - Vi går på opdagelse i lokalområdet
            L      15.-16. Marts 18:00 17:00     Lederdøgn
        TB         15.-17. Marts       Odense Apokalypseløbet
            L      14. Marts 19:00 21:00   Svellehytten Planlægning af Juniordivi
       J           09. Marts 09:00     Genbrugspladsen Vassingrød Spildop indsamling
       JTBRSL      09. Marts 09:00     Genbrugspladsen Vassingrød Paptømning
        TB    V    08.-10. Marts 17:30 13:30     Gilwell
         B         08.-10. Marts         The Wild
              V    07. Marts 18:30 21:00   Naulakha Pakke til Gilwell
           S H     05. Marts 18:30     Naulakha Bestyrelsesmøde
         B   H     02.-03. Mar.-Feb. 16:00 18:00   Naulakha Bjørne arrangement
         B         02. Marts       København og omegn Tour de Lejlighed
 
         B   H     22.-24. Februar 17:00 15:00   Naulakha Filmaften/-weekend
        T          22.-24. Februar         Zaxsez
      UJTBRSL      21. Februar 18:00 19:30   Naulakha Grupperåd (generalforsamling)
        TBRSL      20. Februar 15:00     Gladgården Lynge Rengøring (tidspunktet er valgfrit)
        B   H     15.-16. Februar       Naulakha Bjørnenes afterski
        T          09. Februar 09:00     Genbrugspladsen Vassingrød Spildop indsamling
            L      07. Februar 19:00 21:00   Svellehytten Plotmøde Juniordivi
           L      06. Februar 19:00       Møde i 'Spejdergrundene ved Hestkøbgård'
        TBRSL      06. Februar 15:00     Gladgården Lynge Rengøring (tidspunktet er valgfrit)
              V    02. Februar 13:00 18:00     Udlånt til Martin Wagner
        TB         02.-03. Februar       Söderåsen Alligator
        T          02.-03. Februar         Wasa Wasa
 
        B   H     30. Januar 17:00 21:00   Naulakha Bjørnenes teselskab
            H     26.-27. Januar 18:00 13:00   Naulakha udlånt Gilwell stab baptistspejderne
        T          26.-27. Januar         Dinizuli
         BRSL      25.-27. Januar 18:00 15:00   Gillastig Ravne Rock 19 (Ny Dato!!!)
            L      25.-27. Januar         Stabsweekend
         BRSL      22. Januar 18:30     Gladgården Lynge P-vagt
           S H     21. Januar 18:30 21:30   Naulakha Bestyrelsesmøde
            LHV    20. Januar 13:00 17:00   Naulakha Oprydning bag Hytten
               F   20. Januar 09:00 12:00     Familiespejd - Duemoseflok
              V    19. Januar 08:00 14:30     Trailer bruges af Peter Løvig
            H     18.-20. Januar 17:00 13:00   Naulakha udlånt Kristine 1.Holte Mini-tur
        T          18.-20. Januar         CCMR
        B         16. Januar 19:00 22:00 0 Mantziusgården Limenas Teaterforestilling - HUSK UNIFORM
            L      16. Januar 19:00 21:30   Biblioteket Ledermøde
      UJTBRSL      12. Januar 14:00     Genbrugspladsen Vassingrød Oprydning på pladsen efter indsamling
      UJTBRSL      12. Januar 09:00     Genbrugspladsen Vassingrød Spildop indsamling
        B   H     11.-13. Januar 17:30 12:30   Naulakha Vinter Brunch
            H     06.-10. Januar 19:00 18:00   Shelter udlånt  2.birkerød trop
           S H     06. Januar 10:00     Naulakha Nytårsparole
               F   06. Januar 09:30 12:00   2. Birkerød Familiespejd - Duemoseflok
      U      H     05.-06. Januar 13:00 10:00 50 kr Naulakha Vintervandring for ulve
 
2018
         B         27.-30. December       Söderåsens nationalpark Söder
      UJ   S  V    22.-23. December 10:00 16:00   Vasevej Juletræ salg
      U    S       20. December 16:00       Slusetømning
             H     18.-19. December 16:00 10:00     Shelter udlånt til Tranevig
      UJ   S  V    15.-16. December 10:00 16:00   Vasevej Juletræ salg
         B   H     15. December       Naulakha Bjørnejulefrokost
               F   09. December 09:30 12:00   2. Birkerød Familiespejd - Duemoseflok
              V    09. December         Theis låner traileren
        T          08. December 08:00       Spild-op kørsel
         B S       04. December 18:00 19:30   Gladgården Parkeringshjælp
 
               F   25. November 09:30 12:00   2. Birkerød Familiespejd - Duemoseflok
        TBRSLH     24.-25. November       Naulakha 12 timers førstehjælpskursus
         B   H     21. November 18:00 21:00   Naulakha Bjørnemøde
         BRSL      16.-18. November       Billund KRM18
      U       V    16.-18. November         Ulvetur - The Hemmelige Projekt - Aflyst
         B   H     11. November 10:30 15:00   Hytterne Bjørnenes madkub (frokost)
               F   11. November 09:30 12:00   2. Birkerød Familiespejd - Duemoseflok
        T          10. November 08:00       Spild-op kørsel
        T          10.-11. November         Cicero
             H     09.-11. November       Naulakha  Jonas-plan
         B SL      08. November 19:30 21:30   Birkerød Bibliotek, Stationsvej 38, 3460  For-korpsrådsmøde
           S       07. November 18:30     Naulakha Bestyrelsesmøde
       J      V    02.-04. November 19:00 11:00   Grønholt vang shelter Far/søn tur
            H     02.-03. November 15:00 15:00   Naulakha udlånt Grethe privat
         B         02.-04. November     310 Egemose Centret Seniortræf
      UJTBRSL      01. November 18:30     Naulakha Indvielse af bålhytten - Aflyst
            L V    01.-02. November       Naulakha Pakning til far søn tur
 
        B   H     31. Oktober 19:00 21:00   Naulakha Bjørnemøde
               F   28. Oktober 09:30 12:00   2. Birkerød Familiespejd - Duemoseflok
            H     26.-28. Oktober 12:00 23:55   Naulakha udlånt Rasmus privat
        T          26.-28. Oktober         Fenrisløbet
       J           25. Oktober 17:00 20:30   Bøgevang JuPlad for 2 års juniorer
            LH     24. Oktober 18:00 21:30   Naulakha Ledermøde med spisning
            L      23. Oktober 19:00 21:00   Turistvej 122, 3460 Birkerød BBKLT møde
            H     15.-20. Oktober 07:00 12:00   Naulakha udlånt Golfklubbens Camp
             H     15.-17. Oktober         Theis - Privat AFLYST/FLYTTET
        TB         14.-20. Oktober 13:00 14:00     PLAN/PLUS kurser
               F   14. Oktober 09:30 12:00   2. Birkerød Familiespejd - Duemoseflok
       J           13. Oktober 08:00       Spild-op kørsel
              V    12.-21. Oktober         Theis - PLAN
      U    S       07. Oktober 16:00       Slusetømning
      U    S       06. Oktober 16:00       Slusetømning
        B    V    05.-07. Oktober 19:00 16:00   Birkerød  Trailer udlånt til Dillepost i Gribskov
      U    S       05. Oktober 16:00       Slusetømning
        TB         05.-07. Oktober         Dille
      U    S       02. Oktober 16:00       Slusetømning
      U    S       01. Oktober 16:00       Slusetømning
 
      U    S       30. September 16:00       Slusetømning
               F   30. September 09:30 12:00   2. Birkerød Familiespejd - Duemoseflok
              V    23.-30. September 16:00 12:00     Klankolle
             H     23. September       Naulakha Theis - PLAN
            H     22.-23. September 15:00 12:00   Shelter / toiletter udlånt Thomas Ravn, privat
        TB         21.-23. September       Slagelse landevej 3, korsør Nathejk
               F   16. September 09:30 12:00   2. Birkerød Familiespejd - Duemoseflok
              V    16. September         Theis - Privat
            H     14.-16. September 16:00 16:00   Naulakha udlånt Lisbeth Garly Privat
       J    L      10. September 19:00 20:30   Naulakha Junior Forældremøde
            L      08. September 09:00 16:00     Lederkursus | planlagt af Ravnsholt Division
        T          08. September 08:00       Spild-op kørsel
             H     07.-09. September         Theis - PLAN
            H     03. September 18:00 22:30   Naulakha udlånt Poul-Henrik/Distrikts arrangement
         B         03. September 18:00 22:00   Birkerød hytterne StorKlanMøde - KlanKærlighed vol. 2
 
      UJTBRSL V    31.-02. Aug.-Sep. 19:00 11:00 fra 175 Høbjerghus, Høbjerg Hegn 5, 3200 Helsinge Gruppetur
            LH     30. August 18:30 21:00   Naulakha Pakke til gruppeturen
              V    28. August 19:30 21:30   Furesø badebro i birkerød Juniorerne sejler med deres tømmerflåde
         B S       28. August 18:00 19:30   Gladgården Parkeringshjælp
             H     25.-26. August 18:00 12:00   Shelter / toiletter udlånt Jens Morsø
        TB         24.-26. August         Mølle Å sejlads
        TB         24.-26. August         Solaris
        B   H     22. August 19:00 22:00 0 Naulakha  Bjørne møde
             H     22.-23. August 16:00 12:00   Shelter / toiletter udlånt Stavnsholt vikingerne - Aflyst
           S       21. August 18:30     Naulakha Bestyrelsesmøde
         B S       21. August 18:00 19:30   Gladgården Parkeringshjælp
            LH     20. August 19:00 22:00   Naulakha Ledermøde - Planlægning af gruppetur
             H     18.-19. August       Naulakha  Theis - privat
         B S       14. August 18:00 19:30   Gladgården Parkeringshjælp
        BRSLH     12. August 09:00 22:00   Naulakha Arbejdsdag i hytten og på grunden
         B         11. August 08:00       Spild-op kørsel
         B S       07. August 18:00 19:30   Gladgården Parkeringshjælp
     U       V    06.-10. August       Tangvejen 1, 4540 Fårevejle Ulvesommerlejr
      U       V    05.-10. August         Ministaben låner trailer til sommerlejr
         B         04.-11. August       Forlev Forlev 50 års Jubilæum
 
        B         29.-04. Jul.-Aug.     850   Bjørnesommerlejr (Uge 31)
       J      V    28.-04. Jul.-Aug.       Thurøbund  Juniorsommerlejr
       J     HV    27. Juli 16:00       Junior sommer lejr pakning
        T          20.-02. Jul.-Aug. 19:00 20:00 ? Irland Trops sommerlejr.
            H     20.-24. Juli 08:00 12:00   Naulakha udlånt Annemarie privat
            H     01.-06. Juli 18:00 20:00   Naulakha udlånt Golfklubben v/ Peter
 
         B    V    30.-08. Jun.-Jul. 16:00 12:00     Roskilde Festival
         B    V    28.-30. Juni 00:00 16:00   Roskilde Festival Opsætning til Roskilde Festival
        B         23. Juni       Cirkuspladsen i Birkerød Sankt Hans aften med Bjørnene
            H     22.-24. Juni 16:00 23:00   Naulakha udlånt Jakob Lykke Braad privat
           SLH     20. Juni 17:00     Naulakha Grillfest for leder og bestyrelsen
         B         16. Juni 08:00       Spild-op kørsel
              V    15. Juni 12:00 15:00     Lucas - privat
       J    L      14. Juni 18:00       JuGrill
              V    14. Juni 17:00 22:30   Allerød Lån af Grill og Trailer
            LH     13. Juni 19:00 21:00   Naulakha Ledermøde med focus på materiel
         B   H     09. Juni       Naulakha Organisering af bjørnelokalet
        TB SLH     05. Juni 13:00 18:00     Bistrupsommerfest
            H     02.-03. Juni 16:00 12:00   Shelter udlånt Jakob Grove privat
      U       V    01.-03. Juni         MIDI-2018 for Duemose flok og ulvene
 
         B   H     30. Maj 17:00 22:00   Naulakha Bjørnenes madklub
        TB  L V    29. Maj 16:00     Bistrup Kirke Nedhejsning og opsætning af boder til Bistrup Sommerfest
      U    S       27. Maj 16:00       Slusetømning
       JT     V    27. Maj 08:00 16:30   Farum st Oak City Rally - Sæbekasseløb
      U    S       26. Maj 16:00       Slusetømning
      UJTBRSLHV    26.-27. Maj 10:00 12:00   Naulakha andre steder Brobygnings tur for alle Grene
            L      22. Maj 19:00 21:00   Birkerød bibliotek MMLA-møde (ledere)
              V    21. Maj         Theis - Privat
         B         18.-21. Maj         KL kursus
         B         17.-15. Maj-Mar. 18:00 22:00     MegaKlanMøde
            L      16. Maj 19:00 21:30   Naulakha Ledermøde - Aflyst
           S       08. Maj 18:30     Naulakha Bestyrelsesmøde
           SLH     06. Maj 13:00 16:00   Naulakha Åbenthus - for nye spejdere
       J           06. Maj 08:00 16:00   Birkerød st Zoodag
      UJTBRSL      05. Maj 16:00     Genbrugspladsen Vassingrød Slusetømninig
        T          05. Maj 08:00       Spild-op kørsel
            L      04.-05. Maj 17:00 17:00   Wagnersvej 33, 2450 København Lederdøgn
 
         B   H     29. April       Naulakha Forårs-rengøring i bjørnelokalet
            H     27.-28. April 15:00 23:59   Naulakha udlånt  Mette Bro Privat. - AFLYST
        TB         27.-29. April         Sværdkamp
         B         26. April 17:00 21:00   Naulakha, 2.Birkerøds hytte eller ude på grunden Bjørnenes madklub
       J           26.-29. April         PUF
        T  S       25. April 18:30     Vassingerød genbrugsplads Flasketømning
        TB    V    20.-22. April         Forårstunering
      U            20.-22. April         Ulvetur
      UJTBRSLH F   19. April 18:00     Naulakha Sct Georgsdag
       J           14.-15. April 09:00 12:00     Juniordivi - tur for Juniorene
            H     14.-15. April 07:00 12:00   Naulakha udlånt  Pukeeena privat - Aflyst
         B         14. April         Tour de Lejligehed
            H     13.-15. April 18:00 12:00   Naulakha udlånt Karina privat
      UJTBRSL      13. April 09:00     Genbrugspladsen Vassingrød Spildop indsamling
        T          13.-15. April         Seditio
           SL      11. April 19:00       Divisionsrådsmøde
        T          09. April 19:00 21:00     Tropsmøde
        B   H     08. April 15:00 22:00   Naulakha & 2.Birkerøds hytte Bjørnemøde & madklub
       J           07. April 08:00       Spild-op kørsel
            L      05. April 19:00 21:00   Svellehytten juniorledermøde om divisionen
 
      U    S       31. Marts 16:00       Slusetømning
      U    S       30. Marts 16:00       Slusetømning
      U    S       29. Marts 16:00       Slusetømning
      U    S       27. Marts 16:00       Slusetømning
        T          24.-31. Marts       Forlev Forlevspejdercenter - Påskekursus
           S       22. Marts 19:30 21:30   Blackfoot i Bloustrød Inspirationsaften
            L      22. Marts 19:00 21:00   Svellehytten juniorledermøde om divisionen
         B   H     19. Marts 19:00 21:00   Naulakha Bjørnemøde
            L      19. Marts 19:00 21:00   Birkerød bibliotek MMLA-møde (ledere)
            H     17.-18. Marts 16:00 18:00   Udstyr fra Naulakha udllånt Olav privat
      J     H     17.-18. Marts 09:30 12:00   Naulakha Vandre tur
        TB         16.-18. Marts       Fyn Apo
             H     14. Marts 19:00       BUS generalforsamling i Naulakha
            LH     12. Marts 19:00 21:30   Naulakha Ledermøde
        T          10. Marts 08:00       Spild-op kørsel
         B   H     09.-11. Marts 17:00 14:00   Naulakha Han Bjørne på tur unge som gammel - Aflyst
            L      08. Marts 19:00 21:00   Svellehytten juniorledermøde om divisionen
        T          07. Marts 19:00 21:00     Trops møde
            H     03.-04. Marts 08:00 16:00   Naulakha udlånt Jon W. Jeppesen privat AFLYST
        TB   HV    02.-04. Marts 18:00 14:00     Gilwell
 
        T          27. Februar 19:00 21:00     PLAM
        T          23.-25. Februar       Vordingborg Zaxsez
      UJTBRSLH     22. Februar 18:00 20:00   Naulakha Grupperådsmødet - Generalforsamling
         B         21.-23. Februar       Gladgården Gladgården rengøring
        B   H     19. Februar 17:00     Naulakha Bjørnenes madklub
            LH     18. Februar 13:00 15:00   Naulakha Gruppeledermøde
             H     18.-19. Februar 12:00 18:00   Naulakha Klatregrej hænger til tørrer
            LH     18. Februar 09:30 12:00   Ved hytterne Træklatring med duemoseflok
            H     15.-17. Februar 12:00 09:00   Naulakha udlånt Emil, plan gensyn
        T   L V    10. Februar 08:00 13:00   Føtex Birkerød Opsætning af fastelavns tønder
       J           10. Februar 08:00       Spild-op kørsel
             V    09. Februar 19:50 21:50   Naulakha Flytte rafter
            L      08. Februar 19:00 21:00   Svellehytten juniorledermøde om divisionen
        T          07.-09. Februar       Gladgården Gladgården rengøring
        T          05. Februar 19:00 21:00     Trops møde
        TB         03.-04. Februar         Alligator
        TB         03.-04. Februar         Wasa Wasa
            H     02.-04. Februar 18:00 12:00   Naulakha udlånt Birgitte Gjøe junior gr. Hillerød
 
        T          30. Januar 19:00 21:00     PLAM
            L      28. Januar 19:00     Naulakha WSJ-2019 - skal du med
        B   H     27.-28. Januar 16:00 14:00   Naulakha & 2. Birkerøds hytte Vinter brunch
        T          26.-28. Januar 19:00 14:00     STABS tur
        T          26.-28. Januar         DiniZuli
            L      25. Januar 19:00 21:00   Svellehytten juniorledermøde om divisionen
           S       22. Januar 18:30     Naulakha Bestyrelsesmøde
             H     21. Januar 09:00 12:00   Naulakha Duemose Flok i Naulakha
           SL      20. Januar 09:00 19:00     DiviJazz
      U            19.-21. Januar         Ulve weekend
            LH     18. Januar 19:00 21:30   Naulakha Ledermøde
        T          13. Januar 08:00       Spild-op kørsel
        T          10. Januar 19:00 21:00     Tropsmøde
            LH     07. Januar 10:00 16:00   Naulakha Nytårsparole
 
2017
      U    S       23. December 17:00       Slusetømning
      U    S       22. December 17:00       Slusetømning
      U    S       19. December 17:00       Slusetømning
      U    S       18. December 17:00       Slusetømning
             H     10. December 09:30 12:00   Spejdergrundene Duemose flok - Naulakha kan bruges til andre formål
            H     08.-10. December 17:00 12:00   Naulakha udlånt Plan gensyn, Simone
        T          04. December 19:00 21:00     Tropsmøde
         B   H     01.-03. December         Hytten booket - Bjørnene
 
        T          28. November 19:00 21:00     PLAM
             H     27. November 19:00       GLDC Møde
             H     26. November 09:30 12:00   Spejdergrundene Duemose flok - Naulakha kan bruges til andre formål
         BR L      17.-19. November         Korpsrådsmøde
            L      15. November 19:00 20:00   De Grønnes Hytte Hestkøbgår arbejdesudvalgs møde
            LH     15. November 18:00 21:30   Naulakha Ledermøde med spisning
             H     12. November 09:30 12:00   Spejdergrundene Duemose flok - Naulakha kan bruges til andre formål
        T          06. November         Tropsmøde & PLAM
       T    H     05. November 10:00 17:00   Naulakha Fællestrops dag
 
             H     29. Oktober 09:30 12:00   Spejdergrundene Duemose flok - Naulakha kan bruges til andre formål
            H     29. Oktober 08:00 23:50   Naulakha udlånt Grethe Holm privat
            LHV    28. Oktober 09:00 15:00   Naulakha Oprydnings dag i hytten
             H     25. Oktober 19:00     Naulakha Bjørnenes madklub (Bjørnemøde)
            H     16.-20. Oktober 08:00 15:00   Naulakha udlånt Peter Golfklubben
             H     15. Oktober 09:30 12:00   Spejdergrundene Duemose flok - Naulakha kan bruges til andre formål
         B         14.-21. Oktober 14:00 14:00   Et sted i danmark Senior Kursus på Forlev spejdercenter og Plus kursus 0 (for nye klan spejder)
        T          14.-21. Oktober 10:00 10:00   Et sted i danmark PLAN kurser Uge 42
        T          02.-08. Oktober 19:00 14:00 400 Naulakha Tropskolle (bor i hytten sammen en hel uge)
             H     01. Oktober 09:30 12:00   Spejdergrundene Duemose flok - Naulakha kan bruges til andre formål
 
         B    V    24.-01. Sep.-Okt. 17:00 16:00   Stavnsbo Klankolle
            H     22.-24. September 16:00 16:00   Naulakha udlånt Emanuel, PLAN planlægning
             H     17. September 09:30 12:00   Spejdergrundene Duemose flok - Naulakha kan bruges til andre formål
            L      16. September 09:00       Kursus for nye ledere
             H     07. September 19:30     Naulakha Dillemøde
        T          06. September 19:00 21:00   Naulakha Tropsmøde
        T          06. September 19:00 21:00   Naulakha Forældremøde Troppen
             H     05. September 19:00     Naulakha Bjørnenes madklub (Bjørnemøde)
      U    S       03. September 17:00       Slusetømning
             H     03. September 09:30 12:00   Spejdergrundene Duemose flok - Naulakha kan bruges til andre formål
            H     01.-03. September 18:00 14:00   Naulakha udlånt Lars Palnatoke
      UJTBRSL      01.-03. September 17:00 14:00   Colleruphus Gruppetur til Colleruphus
 
            L      31. August 18:00 22:00   Naulakha Pakke til gruppeturen m spisning
      U    S       29. August 17:00       Slusetømning
      U    S       28. August 17:00       Slusetømning
            L      21. August 18:30     Naulakha Ledermøde
           S       21. August 18:30     Naulakha Bestyrelsesmøde
            H     18.-20. August 07:00 16:00   Naulakha udlånt Karina privat
         B         12. August         Spildop Bjørnene
             H     09. August 18:00     Naulakha DL-møde I naulakha
             H     08. August 12:00 15:00   Naulakha Forlev spejdercenter. Teambuilding af folkeskole lære
             H     05.-06. August 08:00 12:00   Naulakha Theis - PLAN Colleruphus
 
      UJTBRSL      22.-30. Juli 10:00     Sønderborg Spejdernes Lejr 2017
 
            H     25.-30. Juni 18:00 15:00   Naulakha Udlånt Peter Golfklubben
            H     23.-25. Juni 18:00 15:00   Naulakha udlånt Lena Søndergaard, privat
         B         22.-23. Juni       Roskilde Opbygning af Roskilde Festival
          RS       20. Juni 18:00 19:30   Gladgården Parkeringshjælp
        B  L      20. Juni   21:30   Naulakha SL Pakkedag
         B         20. Juni         Spildop parkeringshjælp bjørnene
       JT          17.-18. Juni 10:00 12:00   Ganløse Eged parkering, Ganløse Klatre- og brobygningstur
         B         17. Juni         Spildop Bjørnene
            L      15. Juni 18:30       JuGrill
           SLH     14. Juni       Naulakha Grill Leder, Bestyrelsen
         B         13. Juni         Spildop parkeringshjælp bjørnene
            L      12. Juni 19:00 21:00   Naulakha SL Plangningsdag
      U            09.-11. Juni 19:00 12:00 Oplyses senere Nejlinge MIDI-2017
         B         06. Juni         Spildop parkeringshjælp bjørnene
        TB SL      05. Juni 18:00 22:00   Bistrup Kirke Ophejsning af boder
     UJTBRSL      05. Juni 13:00 18:00   Bistrup Kirke Bistrupsommerfest
       T          05. Juni 11:00 13:00   Bistrup Kirke Klargøring til sommerfesten
       JTB SL      01. Juni 16:00 21:00   Bistrup Kirke Nedhejsning af boder til sommerfesten
 
            L      29. Maj 20:00     2. Birkerød Møde i Projektgruppen
       JT          28. Maj       Farum Oak City Rally
      UJTBRSL      20.-21. Maj 14:00 14:00   Naulakha Åbent hus for nye spejdere
      UJTBRSL      20.-21. Maj 10:00     Naulakha Sov-ude-dagen
            L      08. Maj 19:00 21:00   Naulakha Ledermøde
     UJTBRSL      07. Maj 08:00 16:00   Birkerød Station Zoo dag
      UJ    L      06. Maj 10:00 16:00   Menu, Vasevej Donation day - vi hjælper kunderne med at komme godt hjem
            H     06. Maj 08:00 23:59   Naulakha udlånt Annemarie Privat
            L      04. Maj 18:30 20:00   Naulakha Pakning til Donation Day
           SL      03. Maj 18:30     Naulakha Bestyrelsesmøde
            L      01. Maj 19:00 21:00   Naulakha Planlægning af familiespejd
 
            H     28.-30. April 16:00 12:00   Naulakha udlånt aflyst Susanne Fris, privat
        TB         28.-30. April         Forårsturneringen
       J     H     21.-23. April 17:53 15:00   Naulakha Juniordivi
      UJTBRSLH     20. April 18:00 19:30     Skt. Georgs dag
            L      19. April 19:00       DRM - divisionsrådsmøde
           SL      15. April 10:00     Naulakha Møde om Naulakha vedligehold
        T          10.-16. April       Forlev spejder Påskekursus
 
            L      28. Marts 19:30     Dorthea Gerner Hytten Projektmøde omkring spejderhytterne
         B   H     26.-02. Mar.-Apr.         Bjørnenes Forårskolle
            LH     24.-25. Marts 17:00 17:00   Naulakha Lederdøgn
             H     17.-19. Marts 17:00     Naulakha Plan Colleruphus, Theis
           S       13. Marts 18:30 21:30   Naulakha Bestyrelsesmøde